Czy masz kłopoty z trawieniem?

Jedzenie w pośpiechu, picie kawy na czczo i inne niezdrowe przyzwyczajenia są powodem kłopotów z trawieniem. Ważne jest aby się nie przejadać. Każdy kęs należy przeżuwać powoli i dokładnie. Łapczywe jedzenie może zakłócać pracę żołądka a w konsekwencji jelit. Powoduje gromadzenie się gazów w organizmie.

Istotna jest również dieta. Zrezygnuj z potraw ciężko strawnych. Ostatni posiłek zjedz dwie godziny przed położeniem sie do łóżka. Pij dużo wody przegotowanej najlepiej chłodnej, 2/3 litry dziennie. Całkowitym zakazem objęte jest picie kawy czy mocnej herbaty.

Wskazane jest zastosowanie tzw. diety błonnikowej. Błonnik reguluje ruchy perystaltyczne jelit, skraca proces trawienia, oczyszcza organizm z toksyn i przeciwdziała zaparciom. Błonnik znajduje się w zbożach, owocach i warzywach. Jedz otręby zbożowe, kiełki pszenicy, suszone jabłka i morele, brokuły oraz dużo marchwi nawet jeden kilogram dziennie. Jeżeli jednak dolegliwości trawienne nie mijają po zastosowaniu domowych sposobów, skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem.

Cudowne jagody Acai Berry

Dbając o swoje zdrowie i swój organizm na pewno wiesz, że niezwykle pomocne w oczyszczaniu organizmu z toksyn bywają owoce. Dziś przedstawić chcemy Ci niepowtarzalny środek, którym jest Acai Berry zwany w Polsce popularnie jako jagody palmy brazylijskiej lub jagody acai. Dzięki nam możesz kupić Jagody Acai w bardzo dobrych cenach. Już dziś skorzystać z oferty dystrybutora i zamów jagody acai berry w promocyjnych cenach!

Te działające cuda jagody wywodzą się z Ameryki Południowego, gdzie dojrzewając i rozwijając się stają się owocem, który pomaga ludziom w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Co ważne suplement ten często wykorzystany jest również jako substancja wspomagająca odchudzanie!

Fenomen jagód acai badany był przez wielu doskonałych naukowców, których zastanawiało jakim cudem te owoce mają tak zbawienny wpływ na ludzki organizm. Ich odkrycia oraz naukowe potwierdzenie mocy tego środka sprawiły, że AcaiBerry zdobyło ogromną sławę, rozprzestrzeniło się na cały świat i wszyscy chcący zadbać o swój organizm zaczęli cieszyć się mocą Acai Berry.

Jeżeli zdecydujesz się nabyć jagody AcaiBerry, to w ręce Twoje nie trafi niestety świeży owoc wprost z krzaka, ale otrzymasz suszone owoce lub ewentualnie proszek, soki lub też tabletki z wyciągiem z jagód acai.

Nie powinieneś się dłużej zastanawiać, ale już teraz zamówić musisz pierwszą dawkę tego suplementu. Uwierz, że znajdujące się w nim składniki wspomogą Twój organizm, usprawnią jego pracę i dodadzą Ci sił na funkcjonowanie.

Już teraz pozbądź się toksyn z organizmu, a przy okazji zrzuć zbędne kilogramy. Wszystko to dzięki jednej substancji, która składa się tylko z naturalnych składników!

Naturalne składniki AcaiBerry

Nie musisz się martwić o niekorzystny wpływ AcaiBerry na swój organizm. Te tabletki to czysty owoc, nie znajdziesz w nim żadnych nienaturalnych substancji. Dlatego też masz pewność, że organizm Twój będzie wdzięczny za to, że je zażyłeś. Wszak na pewno lepiej będzie mu się funkcjonować bez bakterii, toksyn i wolnych rodników.

Co to jest menopauza? Jak sobie z nią radzić?

Wahania nastroju, uderzenia gorąca, problemy ze snem, stany depresyjne, to niektóre z dolegliwości, których pojawienie się oznacza, że w życiu kobiety nadchodzi okres przekwitania. Proces starzenia się wówczas bardzo gwałtownie przyspiesza, a komfort życia traci na jakości. Jak więc mądrze walczyć o witalność i dobre samopoczucie?
Menopauza dla wielu kobiet oznacza utratę witalności oraz chęci do podejmowania kolejnych życiowych wyzwań. Wiąże się też z poczuciem utraty kobiecości, przez co cierpi psychika, która stanowi siłę napędową do wszelkiej aktywności. Menopauza zmienia życie na wielu, jak nie na wszystkich, płaszczyznach, a kobiety często nie potrafią sobie poradzić z tymi zmianami. Często potrzebują kompleksowej opieki, nie tylko ginekologicznej, ale i psychologicznej.
Menopauza bez tajemnic

Kobiety dzięki hormonom płciowym (estrogeny, progesteron) są piękne i cieszą się życiem, stają się matkami i czują swoją kobiecość, mają siłę do zmagania się z wyzwaniami. Menopauza (z gr. meno – miesiąc i pausis – przerwa) dotyka kobiety w przedziale wiekowym 45-55 lat i oznacza wystąpienie ostatniej miesiączki. Osłabienie funkcji hormonalnej jajników prowadzi do ustania menstruacji, a to z kolei oznacza, że kobieta przestaje być płodna.

Objawy menopauzy:

 • nieregularne miesiączki
 • uderzenia gorąca
 • bóle głowy
 • bezsenność, wczesne budzenie się
 • zlewne nocne poty
 • trudność w koncentracji i podejmowaniu decyzji, pogorszenie pamięci
 • suchość pochwy i bolesne stosunki
 • nawracające infekcje układu moczowo-płciowego
 • nietrzymanie moczu
 • depresja, obniżony nastrój, obniżona samoocena
 • Niepokój, stany lękowe, uczucie rozbicia
 • spadek libido
 • osteoporoza
 • zaokrąglenie sylwetki, spadek nawilżenia skóry, pogłębienie się zmarszczek, siwizna
 • bóle mięśni, obrzmienie stawów, drętwienie i mrowienie kończyn
 • wahania ciśnienia tętniczego, kołatania serca, zawroty głowy.

Negatywne objawy menopauzy utrzymują się średnio przez 5 lat. Jednak każda kobieta przechodzi ten proces indywidualnie – u około 1/3 nie występują żadne dolegliwości. U pozostałych pań czas ich trwania oraz stopień nasilenia jest różny i może wynosić od roku do nawet 10 lat.

Wyjdź naprzeciw swoim oczekiwaniom

Zmiana ilości hormonów przyczynia się do znacznego zwiększenia tempa starzenia się. Nie jest to jednak wyrok. Życie kobiet po menopauzie bardzo się zmieniło w ostatnich latach. Dziś kobiety w wieku 50 lat są aktywne zawodowo, są ciekawe świata i uprawiają sporty. Medycyna uwzględniła zmiany w stylu życia kobiet i stwarza sposoby spowolnienia niektórych procesów. Daje również szansę na dłuższą hormonalną młodość oraz skutecznie niweluje problemy związane z przekwitaniem.

Współczesne kobiety są bardziej świadome własnego ciała oraz procesów zachodzących w organizmie. Terapie hormonalne stają się coraz popularniejsze. Warto też skupić się na wyczerpującej temat rozmowie z lekarzem ginekologiem oraz zacząć stosować odpowiednie suplementy diety.

To ile czasu trwa przekwitanie oraz jak przebiega zależy głównie od Was samych!

Co najlepiej spala tłuszcz

Aby spalanie tłuszczu szło sprawnie, musimy przestrzegać przestrzegać 6 elementów.

Musimy mieć silną wolę – od tego się wszystko zaczyna, gdy jej nie mamy – o schudnięciu możemy zapomnieć. Nic i nikt nie zrobi tego za nas. Jeść regularne posiłki- do 5 dziennie – powinny one być podobnej wielkości. Spożywane o stałych porach. Nie podjadać w nocy! (ostatni posiłek godzina 19-20). Takie jedzenie poprawia nasz metabolizm, oczywiście przy jedzeniu należy pamiętać aby gryźć dokładnie każdy kęs, tak aby można go było lepiej strawić. Wiadomo również, że przy odchudzaniu ważna jest dieta, zdrowa dieta. Do diety można dopasować resztę, to właśnie dzięki niej możemy najlepiej spalić tłuszcz. Należy wykluczyć niezdrowe jedzenie i alkohol.

To właśnie przez to na naszym brzuchu odkłada się sadełko!

Ćwiczenia – przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, może to być jogging, aerobik, pływanie czy jazda na rowerze- one przynoszą najlepsze efekty. Oraz picie dziennie 2 litrów niegazowanej wody mineralnej – jest ona odpowiedzialna, za oczyszczanie organizmu z toksyn. Oczywiście podczas odchudzania można korzystać z tabletek które temu służą, lecz trzeba je używać jako suplement, a nie jako podstawęodchudzania!